w trakcie realizacji spawamy głównie metodą Tig.
Co to jest metoda Tig?
Podczas spawania TIG (elektrodą wolframową w osłonie gazu obojętnego) łuk spawalniczy powstaje między elektrodą wolframową a materiałem spawanym.
Gaz osłonowy jest zawsze obojętny i nie wpływa na proces spawania. Zwykle jest to argon i ma on za zadanie chronić przed utlenianiem nie tylko jeziorko spawalnicze, lecz także elektrodę uchwytu.
Spawanie TIG nie zawsze wymaga użycia materiału dodatkowego. Dwa elementy można łączyć przez stopienie samego rowka (czyli bez użycia druta , topiąc materiał sam ze sobą ).
W przypadku korzystania z materiału dodatkowego (drutu), jest on podawany przez Spawacze ręcznie do jeziorka , a nie za pośrednictwem uchwytu spawalniczego, jak podczas spawania MIG/MAG.
Stosuje się różne metody spawania TIG, na przykład spawanie prądem stałym (TIG DC) lub prądem przemiennym (TIG AC), jak również spawanie impulsowe TIG.
Metodę TIG najczęściej stosuje się do spawania rurociągów i rur. Jest ona jednak wykorzystywana w wielu branżach, np. lotnictwie oraz blacharstwie, gdzie trzeba pracować z materiałami bardzo cienkimi lub specjalnymi, jak tytan.
My wykorzystujemy tą metodę do naszych konstrukcji które wymagają precyzji i subtelnego spawania .